Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.12.2016

Bültene ait dosyalar

Akıcı ve doğal İngilizcenin adresi: TEDÜ Sürekli Eğitim Merkezi
 
TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, her yaştan katılımcının faydalanabileceği yeni eğitim programları sunuyor. Kişilere veya kurumlara özel İngilizce programlarının yanı sıra, sosyal medyanın kurumsal kullanımından, yöneticiler için insan kaynakları yönetimine kadar uzman kadroların gözetiminde gerçekleştirecek sertifika programları için kayıtlar başladı.
 
Günümüzde İngilizce bilmenin önemi kesinlikle yadsınamaz. Bu nedenle İngilizce eğitimi ve diğer diller konusunda yapılacak eğitimleri yürütmek üzere TEDÜ Sürekli Eğitim Merkezi'nin çatısı altında Yabancı Diller Birimi oluşturuldu. Birim; kişilere veya kurumlara özel İngilizce programları geliştirmeyi, düzenli aralıklarla belli başlı İngilizce ve başka dillerden oluşan programlar açmayı, çeşitli ulusal veya uluslararası sınavlara yönelik programlar hazırlamayı ve eğitmen eğitimi konusunda kurslar düzenlemeyi amaçlıyor.
 
Şehir merkezinde yer alan üniversite kampüsünde gerçekleştirilecek aralık, ocak ve şubat aylarını kapsayan eğitim programları şunlar:
  
  • TOEFL IBT Sınavına Hazırlık Programı (Hafta İçi / Hafta Sonu)
 TOEFL IBT (Internet Based Test) kursunun amacı TOEFL sınavına girmek isteyen kursiyerlerin bu sınava hazırlanmalarını sağlayacak stratejilerin öğretilmesidir. Sınavda test edilen dört becerinin (okuma, dinleme, konuşma, yazma) geliştirilerek öğrencilerin en iyi şekilde sınava hazırlanmaları sağlanır.
http://sem.tedu.edu.tr/tr/toefl-ibt-sinavina-hazirlik-programi-hafta-ici-programi 
http://sem.tedu.edu.tr/tr/toefl-ibt-sinavina-hazirlik-programi-hafta-sonu-programi 
 
  • IELTS Sınavına Hazırlık Programı (Hafta İçi / Hafta Sonu)
 Bu programda dört bölümden oluşan IELTS sınavına hazırlanabilmek için gerekli olan beceriler ve stratejiler konusunda eğitim verilir. Program süresince sınavda yer alan ileri düzey okuma ve dinleme metinlerini anlama, soru tiplerini inceleme ve doğru cevapları uygun zamanda verebilme, akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştirme konularında alıştırmalar yapılır.
http://sem.tedu.edu.tr/tr/ielts-sinavina-hazirlik-programi-hafta-sonu   
http://sem.tedu.edu.tr/tr/ielts-sinavina-hazirlik-programi-hafta-ici      
 
  • İngilizce Konuşma Kulübü / Başlangıç: 20 Aralık 2016   
Bu ders yeni koşullara uyum sağlayabilen, kendine güvenen, çok yönlü, akıcı ve doğal bir İngilizce kullanıcısı olabilmeniz için gerekli becerileri geliştirmeyi hedefler. Orta, orta-üst ve ileri olmak üzere üç düzeyde verilen bu program, en fazla 14 kişiden oluşan küçük gruplarla uygulanır ve tamamıyla konuşma becerilerini geliştirme üzerine kuruludur. Kursiyerler belirli temalar etrafında gerekli dilbilgisi yapılarını ve kelimeleri kullanarak konuşma aktivitelerine (rol yapma, sınıf tartışması, müzakere, sunum vs.) katılırlar. Böylece kursiyerler İngilizce düzeylerini geliştirerek akıcı bir şekilde İngilizce konuşma becerisini edinirler.
http://sem.tedu.edu.tr/tr/ingilizce-konusma-kulubu
 
 
  • Sosyal Medyanın Kurumsal Kullanımı / Dr.  Lale Şıvgın Dündar, 24-25 Aralık 2016
 Günümüzün vazgeçilmez iletişim araçlarından biri olan sosyal medya artık sadece bireylerin iletişimi için değil, kurumların iletişimi için de hayati öneme sahip. Bu eğitim modülüyle, sosyal medyanın kurumsal kullanımında ortaya çıkabilecek risklerin ve avantajların doğru yönetilmesi için kullanıcılara donanım kazandırılması amaçlanıyor.
http://sem.tedu.edu.tr/tr/sosyal-medyanin-kurumsal-kullanimi
 
  • Profesyonel Yaşamda Etkili Sözlü ve Sözsüz İletişim / Ebru Savun, 15 Ocak 2017  
Eğitim programı hem yöneticiler hem de çalışanlar için gerekli olan bilgileri içeren etkili iletişimin temellerini, iletişimde kişilik stres-düşünce yönetmeyi, zor insanlarla iletişim kurmanın yollarını, iletişimde davranış biçimleri ve kültürel farklılıkları, empati ve beden dili kullanımının önemini öğretmeyi hedefler.
 
 http://sem.tedu.edu.tr/tr/profesyonel-yasamda-etkili-sozlu-ve-sozsuz-iletisim
 
  • Profesyonel Yaşamda Zaman Yönetimi ve Stres Kavramı / Ebru Savun 
Bu eğitim katılımcıların zamanı yönetebilme becerilerine ne ölçüde sahip olduklarını belirlemeyi, zamanı yönetmede engel olabilecek faktörleri nasıl ortadan kaldırabileceklerini ve zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğini göstermeyi; doğru zaman yönetimi sayesinde işte ve özel yaşantıda daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale nasıl gelinebileceğini göstermeyi amaçlar.
 
http://sem.tedu.edu.tr/tr/profesyonel-yasamda-zaman-yonetimi-stres-kavrami
 
 
  • Yöneticiler İçin İnsan Kaynakları Yönetimi / Zeynep Yasatekin (42 Saat, 7 Hafta)
Bu eğitim sonunda yöneticilerin insan kaynakları konusunda bilgi sahibi olmaları ve insan kaynakları politikalarını ve yöntemlerini belirlemeleri için yetkinlik kazanmaları hedefleniyor. Aynı zamanda her birimin ayrı bir organizasyon olduğu düşüncesi ile, yöneticilerin kendi birimlerinin insan kaynağını daha etkin yöneterek ekiplerinin aidiyetini ve memnuniyetini arttırmalarına destek olmak da amaçlanıyor. 
 
http://sem.tedu.edu.tr/tr/yoneticiler-icin-insan-kaynaklari-yonetimi
 
2017 yılı programları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, www.sem.tedu.edu.tr adresinden online kayıtlarınızı yaptırabilir ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurularımızı takip edebilirsiniz.


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.