Haberler / Pfizer Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
27.02.2019

Bültene ait dosyalar

Ahmet Giray Ölmez, Pfizer Türkiye ve Doğu Avrupa Hastane İş Birimi Lideri oldu
 
Pfizer Türkiye'ye 11 yıl önce katılan Ahmet Giray Ölmez, Pfizer Türkiye ve Doğu Avrupa Hastane İş Birimi Lideri olarak atandı. 11 yılda 10 pozisyon değiştirerek, Pfizer Türkiye'nin rotasyonla lider yetiştirme kültürünün en başarılı örneklerinden biri olan Ahmet Giray Ölmez, yeni görevinde Türkiye'deki sorumluluğuna ek olarak Pfizer'in Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Macaristan'daki hastane iş birimlerinin de yönetiminden ve gelişiminden sorumlu olacak.
 
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansı yapan Ahmet Giray Ölmez, eğitimi sırasında Boğaziçi Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Eylül 2007'de Kurumsal Strateji Geliştirme Departmanı bünyesinde Proje Yöneticisi olarak Pfizer'e katılan Ahmet Giray Ölmez, Ağustos 2008'de Ürün Müdürü olarak çalışmaya başladı. Aralık 2011'de Kıdemli Ürün Müdürü olarak atandı. Ocak 2013'ten itibaren Ürün Bölge Müdürü, Şubat 2014'ten itibaren ise Ticari Operasyonlar Müdürü olarak görev yaptı. Sonrasında Ticari İlişkiler ve Kontratlı Ürünler Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Mayıs 2015'te Yerleşik Ürünler İş Birimi bünyesinde Hastane Takımı İş Birimi Müdürü olarak atanan Ahmet Giray Ölmez, Mayıs 2016'da GEP Doğu Avrupa Bölgesi İş Faaliyetleri Direktörü ve son olarak Yerleşik Ürünler İş Birimi Doğu Avrupa Bölgesi Ticari Lideri olarak görev yapmaktaydı.
 
Lider yetiştirmeye odaklı bir şirket olan Pfizer, insan kaynağı politikalarını da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarına bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratmayı hedefliyor. Sadece Türkiye'de değil, faaliyet gösterdiği 150 ülkede de rotasyon ve terfi olanakları sunuyor. Çalışanlar bir yandan da, Pfizer dünyası içinde çok yaygın olan 6 ay ya da 1 yıl gibi belirli süreli görevlendirmelerle, bir projeye destek vermek, yeni kurulan bir birime yol göstermek ya da geçici olarak boş olan bir pozisyonu doldurmak amacıyla başka bir ülkede görev alabiliyor ve kendilerini geliştirebiliyor. Bu nedenle Pfizer Türkiye, dünya genelindeki Pfizerler arasında “okul” şirketlerden biri olarak anılıyor.
 
 
İlgili Kişi:       
Dilek Özcan, 0533 927 23 93
Marjinal Porter Novelli, 0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr
 
 


  Share  Paylaş
Pfizer
Hakkında
Pfizer Türkiye 1957 senesinden bu yana ürünleri ve faaliyetleri ile Türk tıbbına ve topluma hizmet etmekte, bilimsel ve eğitsel programlar, klinik araştırmalar ve burslar ile tıp biliminin gelişmesine sürekli katkıda bulunmakta ve daha sağlıklı bir yaşam için çalışmaktadır. Dünya genelinde bilimi ve kaynaklarını yaşamın her evresinde sağlığa ve kaliteli yaşama katkı sağlamak için kullanan ve keşfettiği yenilikçi sağlık ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in insan ve hayvan sağlığının pek çok farklı alanına yönelik geniş ürün portföyü içerisinde biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, beslenme ve tüketici ürünleri yer almaktadır. Dünyanın 150 ülkesindeki Pfizer çalışanları, önleyici tıbbı ve çağımızın en korkulan hastalıklarına yönelik tedavileri ve bir bütün olarak sağlığı geliştirmek ve iyileştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarmasötik şirketi olarak üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan Pfizer, dünyanın dört bir yanında toplumun güvenli sağlık hizmetlerine ve yenilikçi tedavilere erişimini arttırmak için sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve devletlerle işbirlikleri yapmaktadır.