Haberler / adesso Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.10.2017

Bültene ait dosyalar

adesso, yazılım gelişiminin son 20 yılını “Yazılım Mühendisliğinin Özü” konferansıyla mercek altına alıyor
 

adesso kuruluşunun 20. yıl dönümünde düzenlediği etkinliklerin en önemlisine gün sayıyor. BT hizmet sağlayıcısı, seçkin konuşmacılarla akademi ve endüstriden yazılım uzmanlarını 16 Kasım 2017'de Essen Zollverein'de bir araya getiriyor. Konferans, katılımcılarına uluslararası yazılım mühendisliği topluluğunun önde gelen temsilcileriyle tanışma fırsatı verecek.
 
adesso'nun “Yazılım Mühendisliğinin Özü” başlıklı konferansına yazılım sektörü ile bilim ve araştırma alanlarından önde gelen uluslararası temsilciler konuşmacı olarak katılacak. Etkinlikte yazılım dünyasının çeşitli eğitim ve araştırma konularından gelen uzmanlar, “yazılım mühendisliğinin özü” ile ilgili konularda bilgi paylaşacak. BT, uygulama geliştirme, yazılım mühendisliği ve şirketler için yazılım mimarisi alanlarında söz sahibi profesyonellerin de katılımı ile konferansta, yazılımın dününe, bugününe ve geleceğine daha yakından bakılacak.
 
Etkinlikte konuşacak yazılım mühendisliği uzmanları arasında şu önemli isimler bulunuyor: Massachusetts Üniversitesi'nden Profesör Leon J. Osterweil, KTH Teknoloji Kraliyet Enstitüsü'nden Profesör Ivar Jacobson, California Üniversitesi'nden Profesör Richard N. Taylor, ETH Zürih'ten Profesör Bertrand Meyer, Politecnico Milano'dan Profesör Carlo Ghezzi ve Münih Teknik Üniversitesi Sistem ve Yazılım Mühendisliği Enstitüsü'nde öğretim görevlisi ve araştırmacı olan Manfred Broy.
 
adesso Kurucusu, Denetleme Kurulu Başkanı ve Duisburg-Essen Üniversitesi'nde yazılım mühendisliği profesörü olan Volker Gruhn konferansın açılışını ve ev sahipliğini yapacak. Gruhn etkinlikle ilgili "Araştırma, bilim ve eğitim alanlarında kazandığımız bilgi birikimini iş gereksinimleriyle birleştirmek, kurumsal felsefemizin her zaman en temel ilkesi olmuştur. adesso'da bu hedefimize ulaşmak için üniversiteler ve araştırma projeleri aracılığıyla çok sayıda işbirliği gerçekleştiriyoruz. Diyalog ve iş birliğini teşvik eden bu ortak platform ile iki tarafı bir araya getirmekten dolayı oldukça memnunuz” diyerek heyecanını belirtti.
 
Programla ilgili detaylara konferansın web sitesinden ulaşabilirsiniz: www.adesso.de/se-konferenz 
 
Yazılım Mühendisliğinin Özü konferansı ile ilgili anahtar bilgiler:
Tarih: 16 Kasım Perşembe 2017, 10.00- 18.00 (resepsiyonu takiben)
Yer: Zollverein Essen, UNESCO World Heritage Site – SANAA-binası
Ücret: katılım ücretsizdir.
İşbirliği ortağı: Springer Verlag: konferans materyalinin yayınlanması
Kayıt: www.adesso.de/se-konferenz
Konferansa katılmak isteyen basın temsilcileri presse@adesso.de adresine e-posta göndermelidir.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr

adesso hakkında
2 bin 400'den fazla çalışanı ve 2016 yılında 260 milyon euroluk yıllık satış hacmiyle adesso Grubu en büyük Alman BT hizmet sağlayıcılarından bir tanesidir. 2013 yılının ikinci çeyreğinde kurulan adesso Türkiye, adesso Grubu'nun bir iştirakidir. adesso Türkiye, müşterilerine outsource kaynak sağlama, mobil çözümler, portal çözümleri, test otomasyon çözümleri, özel proje geliştirme ve dijital dönüşüm danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır. Türkiye'de sektörlerinde lider firmalarla çalışan adesso Türkiye, aynı zamanda Avrupa pazarına yazılım geliştirme ihracatı gerçekleştirmektedir. www.adesso.com.tr


  Share  Paylaş
adesso
Hakkında
2 bin 400'den fazla çalışanı ve 2016 yılında 260 milyon euroluk yıllık satış hacmiyle adesso Grubu en büyük Alman BT hizmet sağlayıcılarından bir tanesidir. 2013 yılının ikinci çeyreğinde kurulan adesso Türkiye, adesso Grubu’nun bir iştirakidir. adesso Türkiye, müşterilerine outsource kaynak sağlama, mobil çözümler, portal çözümleri, test otomasyon çözümleri, özel proje geliştirme ve dijital dönüşüm danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır. Türkiye’de sektörlerinde lider firmalarla çalışan adesso Türkiye, aynı zamanda Avrupa pazarına yazılım geliştirme ihracatı gerçekleştirmektedir.