Haberler / adesso Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.02.2018

Bültene ait dosyalar

adesso Türkiye AR-GE Merkezi olmaya hak kazandı

 

Yazılım ve danışmanlık devi adesso Grubunun Türkiye iştiraki adesso Türkiye AR-GE merkezi oldu. Türkiye'den yazılım ihracatı yapan adesso Türkiye, attığı bu önemli adım sayesinde Grubun ilk ve tek Araştırma ve Geliştirme merkezi olacak.

BT danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra yazılımın her alanında çözümler sunan, sektörünün öncüsü adesso Türkiye, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın detaylı değerlendirme ve incelemeleri sonucu AR-GE Merkezi olmaya hak kazandı.

Konu hakkında yorumlarda bulunan adesso Türkiye kurucusu ve Genel Müdürü Burak Barı, “Üniversitelerde ve bilim merkezlerindeki yazılım araştırmalarını takip etmek ve bunları iş gereksinimleriyle birleştirip kurumsal ihtiyaçları karşılayan uygulamalara dönüştürmek şirket felsefemizin her zaman en temel ilkesi olmuştur. adesso Türkiye'de bu hedefimize ulaşmak için üniversiteler ve araştırma projeleri aracılığıyla çok sayıda işbirliği gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki adesso Türkiye, adesso AG'nin ilk ve tek resmi AR-GE Merkezi olarak tüm grubun araştırma ve geliştirmeye dayalı fikirlerinin hayata geçirileceği ana merkez olacaktır” diyerek heyecanını belirtti.

Maslak'ta bulunan ofislerini adesso Grup bünyesindeki ilk AR-GE merkezi yapan Burak Barı, bu merkezin öncelikli olarak Türkiye'ye ve Almanya, Avusturya ve İsviçre'nin oluşturduğu DACH bölgesine hizmet vereceğini belirtirken yarım milyon Türk Lirası'nın üzerinde yatırım yaptıklarını da açıkladı. Aynı zamanda adesso Grup bünyesindeki bütün AR-GE operasyonlarının da 30 kişiye istihdam sağlayan bu merkezden yürütülmesi planlanıyor.

İlgili Kişi

Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr

adesso Türkiye hakkında 

adesso Grubu, 3000'den fazla çalışanı ve 261 milyon avroluk yıllık satış hacmiyle en büyük Alman BT hizmet sağlayıcılarından biridir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Türkiye, A.B.D. ve İngiltere'de merkezleri bulunan grup, danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmeti vererek işletmelerin ticari süreçlerindeki verimliliğini yükseltmekte, işletme maliyetlerini düşürmelerine katkı sağlamaktadır.  2013 yılının ikinci çeyreğinde kurulan ve  adesso Grubu'nun bir iştiraki olan adesso Türkiye, müşterilerine dış kaynak sağlama, mobil, .NET ve Java platformlarında özel proje geliştirme, test otomasyon çözümleri ve dijital dönüşüm danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır. Türkiye'de sektörlerinde lider firmalarla çalışan adesso Türkiye, aynı zamanda Avrupa pazarına yazılım geliştirme ihracatı gerçekleştirmektedir. www.adesso.com.tr


  Share  Paylaş
adesso
Hakkında
2 bin 400'den fazla çalışanı ve 2016 yılında 260 milyon euroluk yıllık satış hacmiyle adesso Grubu en büyük Alman BT hizmet sağlayıcılarından bir tanesidir. 2013 yılının ikinci çeyreğinde kurulan adesso Türkiye, adesso Grubu’nun bir iştirakidir. adesso Türkiye, müşterilerine outsource kaynak sağlama, mobil çözümler, portal çözümleri, test otomasyon çözümleri, özel proje geliştirme ve dijital dönüşüm danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır. Türkiye’de sektörlerinde lider firmalarla çalışan adesso Türkiye, aynı zamanda Avrupa pazarına yazılım geliştirme ihracatı gerçekleştirmektedir.