Haberler / TÜSİAD Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.12.2017

Bültene ait dosyalar

KOÇ ÜNİVERSİTESİ - TÜSİAD EKONOMİK ARAŞTIRMA FORUMU
“AB ÜYELİK SÜRECİ, GÜMRÜK BİRLİĞİ VE EKONOMİK BÜYÜME”Yİ ELE ALACAK

 
Koç Üniversitesi – TÜSİAD Ekonomik Araştırmalar Forumu, 15 Aralık Cuma günü, 10:00-12:45 saatleri arasında, The Marmara Taksim'de düzenleyeceği AB Üyelik Süreci, Gümrük Birliği ve Ekonomik Büyüme Toplantısı'nda Türkiye - AB ilişkilerini, üyelik müzakereleri, Gümrük Birliği'nin genişlemesi ve yılsonu büyüme tahminleri ışığında masaya yatıracak.
Açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski'nin gerçekleştireceği etkinliğin ana tema konuşmasını Duisburg Essen Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ansgar Belke yapacak. Ardından gazeteci Ebru Baki moderatörlüğünde Türkiye-AB ilişkilerine yönelik panel düzenlenecek.  Konferansın kapanışında ise TÜSİAD Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Kaleağası, toplantı sonuçları ve gelecek perspektiflerine yönelik değerlendirmelerini paylaşacak.
 
Tarih : 15 Aralık 2017, Cuma
Saat  :  10:00 – 12:45
Yer    : The Marmara Taksim, İstanbul
 
 Etkinlik Programı
 
10:00 Kayıt ve İkram
10:30 Açılış
Simone Kaslowski,
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
10:45 Giriş Sunumu
Ansgar Belke,
Duisburg-Essen Üniversitesi
Panel ve Tartışma
Ebru Baki (Moderatör), CNNTürk
Çiğdem Nas, İktisadi Kalkınma Vakfı
Derya Sevinç, AB ve Küresel Araştırmalar Derneği
Refik Erzan, Boğaziçi Üniversitesi
Zümrüt İmamoğlu, TÜSİAD
12:30 Sonuçlar ve Gelecek Perspektifleri
Bahadır Kaleağası, CEO, TÜSİAD
12:45 Kapanış


 
LCV: Ceylan Naza, ceylann@marjinal.com.tr
 


  Share  Paylaş
TÜSİAD
Hakkında
TÜSİAD Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur. TÜSİAD, üyelerinin temsil ettiği kuruluşlar itibariyle, Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli temsil yeteneğine sahiptir. Çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsediği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan TÜSİAD’ın, Ankara, Washington ve Brüksel’deki temsilcilikleri; Berlin, Londra, Paris ve Pekin’de temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. TÜSİAD odak alanına giren konularda son 10 yıl içerisinde 120 rapor yayımlamış, son 5 yılda 300’e yakın görüşoluşturmuş, 2,500’den fazla etkinlik gerçekleştirmiştir. Son 5 yılda BusinessEurope, OECD-BIAC ve B20 ile 175’in üzerinde etkileşimde bulunarak Türk iş dünyasını küresel platformlarda temsil etmiştir.