Haberler / Özyeğin Üniversitesi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.06.2017

Bültene ait dosyalar

665 öğrenci daha Özyeğin Üniversitesi'nde
kep atma mutluluğu yaşadı
 
Bu yıl altıncı mezunlarını veren Özyeğin Üniversitesi'nin doktora, yüksek lisans, lisans ve çift anadal programlarından mezun olan öğrencileri, 17 Haziran 2017'de düzenlenen törenle diplomalarını alarak yeni hayatlarına adım attı.

Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk'ün konuşmasıyla başlayan törende 665 Özyeğin Öğrencisi diplomalarını aldı. Bu yıl Mimarlık (İngilizce), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı Lisans programlarının yanı sıra Finans Mühendisliği ve Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans Programlarından da ilk mezunlarını veren Özyeğin Üniversitesi'nin toplam mezun sayısı, ilk mezunlarını verdiği 2012 yılından bu yana 2023'e ulaştı.

Törende mezunlara ve ailelere seslenen Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, mezunlarının bir adım önde olması için çalışmaların durmaksızın devam ettiğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti: “Hayallerimize ortak oldunuz, çıtayı hep daha yukarı taşımamızın kimi zaman en büyük destekçisi, kimi zaman öznesi ama her daim nedeni oldunuz. Yükseköğretim yaşamınız boyunca bilimde, düşüncede, eğitimde mükemmeliyeti hedefledik. Akademik ve teknik bilginizi hem derinleştirerek hem de çeşitlendirerek fark yaratan, ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenen bir eğitim deneyimi sunmak için nice öncü ve örnek uygulamaları hayata geçirdik. Sunulan fırsatları değerlendirdiniz, potansiyelinizi keşfettiniz ve birey olarak kendinizi geliştirdiniz. Bu değişim ve dönüşümünüz ile bizleri heyecanlandırdınız, gururlandırdınız. Arkanızdan gelen öğrencilerimize ilham verdiniz, onları cesaretlendirdiniz. Bugün üniversitemizden mezun olurken, her biriniz bir başarı hikâyesinin; kendi hikâyenizin kahramanısınız. Uluslararası standartlarda eğitim almış, dünya vatandaşı niteliklerine sahip mezunlarımız olarak hepinizi sevgi ile kucaklıyor, her birinizi ve ailelerinizi en içten dileklerimle kutluyorum.”

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk'ün mezun öğrencileri kutlamasının ardından tören, öğrencilerin hep birlikte kep atmaları ile son buldu.
 

İlgili kişi:
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli
0 (212) 219 29 71
0 (533) 921 43 53
ayseg@marjinal.com.tr
 

 
Özyeğin Üniversitesi hakkında
Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde son beş yıldır ilk 10'da yer alan Özyeğin Üniversitesi başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2016-2017 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86'sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy'de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.
https://www.ozyegin.edu.tr/tr
 
 
 
 
 

 


  Share  Paylaş
Özyeğin Üniversitesi
Hakkında
Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde son altı yıldır ilk 10'da yer alan Özyeğin Üniversitesi, başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2017-2018 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86'sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 31 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy'de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor. www.ozyegin.edu.tr