Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.01.2019

Bültene ait dosyalar

59 devlet okulundaki 345 TED'li kış kampında buluşuyor

Amaç, çocuk. Amaç, çocukların hayallerine inanmak. Amaç, çocukların hayallerine inanmakla kalmayıp, onların ellerinden tutmak, hayallerine ortak olmak.

Türk Eğitim Derneği, tam da bu nedenle 91 yıl önce kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu. Kuruluş amaçlarının başında yer alan maddi olanaksızlar içindeki başarılı çocuklara sahip çıkmak felsefesiyle hız kesmeden yol almaya devam ediyor. Bu ilke doğrultusunda da devlet okullarında okuyan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınavlarında başarı kazanmış, düşük gelirli ailelerin başarılı çocuklarını tespit edip onlara akademik, sanatsal, sosyal ve sportif alanlarda hafta sonu kursları düzenliyor.

Bu bursu kazanan çocukların, okullarında gösterdikleri başarılarla da bir kış kampını hak ettiğini düşünüyoruz. O nedenle de Ankara'daki 59 devlet okulunda öğrenim gören 345 Tam Destek Burslu öğrenci 22-23-24 Ocak'ta TED Üniversitesi'nde kişisel gelişim ve sosyalleşme kampına alınıyor.

Hedef, çocukların özgüvenlerinin ve ifade güçlerinin artması.

‘Toplumsal Cinsiyet', ‘Beden Dili ile Hareket', ‘Yaşamda İletişim, İmaj ve Motivasyon' başlıklarındaki seminerleri kapsayan kampta, sinema kulübü, fotoğraf çalışmaları ve dans atölyeleri düzenlenecek.

22 Ocak 2019 saat 10:45'te Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak kampta siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.
 
Tam destek bursu nedir? Ne içerir?

Tam Destek Bursu, Türk Eğitim Derneği'nin çok önem verdiği bir öğrenci destekleme programıdır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sekizinci sınıflar için yaptığı ulusal düzeydeki sınavda başarı kaydetmiş, belli bir gelir grubunun altında yer alan ailelerin çocukları için hazırlanmıştır. Ankara'da 59 okul olmak üzere İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'ı da kapsayan 83 okulda 441 öğrencimiz bugün bu burstan yararlanıyor. Öğrenciler hafta sonları servislerle evlerinden alınarak, cumartesileri İngilizce ağırlıklı akademik bir programa, pazarları ise sanatsal ve sportif etkinliklerle okul yaşamlarına destek olunuyor.
 
İlgili Kişi:
Uzay Urla Eser
Marjinal Porter Novelli
0533 961 22 85
uzayu@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.