Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
01.02.2019

Bültene ait dosyalar

4K taşınabilir kamera, yüksek kaliteli görüntü ve gelişmiş bağlantı imkanı sunuyor
 
Panasonic, televizyon yayını ve internet yayını uygulamaları için gelişmiş bağlantı işlevini yüksek kaliteli görüntüyle birleştiren serisinin ilk üyesi olan taşınabilir video kamerayı tanıttı.
 
Serinin ilk ürünü olan AG-CX350 kamera, sektörde NDI | HX bağlantısı sağlayan ilk video kamera olarak dikkat çekiyor[1]. Bu bağlantı imkanı sayesinde kamera, canlı etkinlik ve internetten paylaşım için IP üzerinden kolay video iletimi ve kamera kontrolü sağlıyor. Bu özelliğiyle NDI|HX donanımlı Panasonic PTZ kamera sistemi ve Panasonic Canlı Üretim Merkezi (AV-HLC100) ile beraber çalışan daha geniş sistemlere dahil edilebiliyor. 
 
Kamera; çok güçlü optik 20x zum objektifiyle 24,5 mm'lik geniş açılı çekim ikanı sağlıyor. Ayrıca 10-bit görüntü kalitesi için yeni yüksek çözünürlüklü, yüksek duyarlı 1.0-tip 4K MOS sensör ve SDXC kartına 50/59.94p'ye kadar 4K (UHD) veya FHD çözünürlükte kayıt yapma özelliklerine sahip. Tüm bunların yanında HDR çekimleri destekleyen HLG[2] gama modu özelliği de bulunuyor.
 
Parlaklığı ve çözünürlüğü yüksek bir LCD'ye sahip olan kamerada gelişmiş çalışma ve kullanım imkanı için SDI ve HDMI arasında paralel çıkış yer alıyor. Yalnızca 1,9 kg ağırlık, küçük boyut ve düşük güç tüketimi de sağladığı diğer avantajlar olarak sıralanıyor.
 
Yeni ve yüksek verim sağlayan HEVC kodeği (LongGOP, 10-bit, 4:2:0/MOV) bir dizüstü bilgisayarda veya MacBook'da kolay videoları kolayca oynatma ve düzenleme imkanı sağlıyor[3].
 
Ayrıca kamera, Facebook ve YouTube live için RTSP ve RTMP protokolleriyle uyumlu yayın işlevi de sağlıyor. Ek olarak kamera, AVC-Intra ve AVC-LongG kodekleri sayesinde potansiyel yayın uygulamalarını mümkün kılmak[4] ve gelecekte de aynı şekilde kolayca kullanılabilmesi için MXF P2 dosya formatını da destekliyor.
 
Panasonic EMEA Pazarlama Müdürü Sivashankar Kuppusamy, tanıttıkları yeni taşınabilir kamerayla ilgili şunları söyledi: "AG-CX350 ilerleyen dönemlerde de önemini koruyacak 4K kalitesi ve geniş bağlantı ve yayın potansiyeliyle herkese hitap ediyor. Kameranın sunduğu geniş kullanım yelpazesi, kurumsal etkinliklerde yayınlamak üzere evde çekilen kısa belgesel ve öğrenci film çekimleri gibi çok yönlü ihtiyaçlara hitap ediyor. AG-CX350, olağanüstü potansiyele sahip olan serimizin yalnızca bir başlangıcı.”
 
AG-CX350, tavsiye edilen satış fiyatı olan KDV hariç 3.850€ ile Şubat 2019'da raflardaki yerini alacak.
 
AG-CX350 hakkında daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/ag-cx350 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
[1] Video kamera olarak sektörün ilki. 2019 Ocak ayı itibariyle (Panasonic anketine göre). Kullanım için NewTek Company tarafından sağlanan etkinleştirme kodu gereklidir. NDI, NewTek Company'nin “Ağ Aygıtı Arayüzü” teknolojisinin kısaltmasıdır.
 
[2] HLG, Japon yayın yapımcısı NHK ve Birleşik Krallık'tan BBC'nin birlikte geliştirdiği bir standarttır. ARIB STD-B67 veya ITU Rec.2100'de standart haline getirilmiştir.
 
[3] Yeniden oynatma özelliği 7'nci jenerasyon veya üstü Intel Core i7 çipin kurulu olduğu bir bilgisayarın donanım ivmesiyle yerel olarak çözülmüş sinyaller için mümkündür. Dahili depolama ve bellek gibi sistem ortamına bağlı olarak yeniden oynatma düzgün çalışmayabilir.
 
[4] MicroP2 kartlara kaydetme özelliği gelecek yazılım güncellemesiyle mümkün olacaktır.

 
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.