Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
27.04.2017

Bültene ait dosyalar

40x zoom dome kamera ile şehir güvenliği kolaylaşıyor

Panasonic'in güvenlik kamerası serisinin son üyesi, performansta büyük bir gelişmenin yanı sıra CCTV şehir gözetleme sistemleri için depolama ve bakım maliyetlerinde de ciddi düşüşler sağlıyor.
 
Dış mekana uygun, hasara dayanıklı, Full-HD, PTZ kamera (WV-X6531N); 40x optik zoom, akıllı zoom sabitleme ve araç kazalarını saptamak için akıllı analitik donatımlarıyla hizmetinize sunuluyor. Ayrıca H.265 ve akıllı kodlama teknolojisi birleşimi de dahil olmak üzere maliyet düşürücü en son teknolojiler, güvenlik kamerası görüntülerinin bant genişliğini azaltmak için akıllı algoritmalar kullanıyor.
 
Böylece veri depolama gereksinimleri Panasonic'in eski nesil dış mekan PTZ kameralarına kıyasla hareketli görüntüler için yüzde 70, hareketsiz görüntüler için yüzde 90 oranında azaltılmış oluyor.
Dahili elektrikli nem giderme ve ClearSight kaplaması yağmurlu havalarda dış mekan kameralarının elverişliliğini önemli ölçüde artırıyor. Özel kaplamalı yüzey su lekelerine ve toza dayanıklı olup bakım gereksinimini azaltıyor ve güvenlik kamerası görüntülerinin kullanılabilirliği ile netliğini de geliştiriyor.
 
Panasonic Security Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols, ürünle ilgili, “Bu kamera şehir gözetleme ve kavşak noktalarının izlenmesi hesaba katılarak tasarlanmıştır. Muhteşem 40x zoom ve akıllı zoom sabitleme özellikleri büyük araçlar geçerken titreşmeyi azaltıyor. Ayrıca, piyasadaki en akıllı analitik özelliklere de sahip. Belli bir noktada şüpheli hareket ve nesne algılamasının yanı sıra, hareketsiz veya seyir halinde bir otomobili otoyolun yanlış şeridinde tespit ederek videoda veya trafik yönetim sisteminde anında alarm veriyor" yorumunda bulundu.
Kameranın akışı ve videosu tüm Panasonic güvenlik ürünleri gibi tam siber güvenlik koruması için Symantec tarafından şifrelenmektedir.
 
Yeni kamera, şirketin en önemli CCTV kameraları serisi olan Panasonic Elit Serisi bünyesinde yer almaktadır.
Panasonic güvenlik ürünleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edin: http://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, Yayın & ProAV ve Endüstriyel Medikal vizyon kameraları, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil bilgisayarlar ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç) For further information, images etc please contact the  
 
Panasonic System Solutions Europe 
Panasonic System Solutions Europe (PSSEU), a division of Panasonic Marketing Europe, was founded in April 2016 and develops world class solutions for larger customers offering a single point of contact and accountability. These solutions involve Panasonic hardware, software, connectivity capability and third party products, delivered with world class engineering and project management and services. Industries in focus are energy, transportation and logistics.

PSSEU has a number of subsidiaries, including Cameramanager and Panasonic Business Software Europe, which provide specialist software or systems integration capabilities.
 
Panasonic Europe

Panasonic Corporation, is a worldwide leader in the development and engineering of electronic technologies and solutions for customers in residential, non-residential, mobility and personal applications. Since its founding in 1918, Panasonic Corporation has expanded globally and now operates over 474 subsidiaries and 94 associated companies worldwide, recording consolidated net sales of 7.553 trillion yen (56.794 billion Euros) for the year ending March 31, 2016. Committed to pursuing new value through innovation across divisional lines, the company uses its technology to create a better life and a better world for its customers.
 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.