Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
27.10.2018

Bültene ait dosyalar

 
30. yılda final zamanı
 
13 Ekim'de İstanbul Boğazı'ndan görkemli bir geçiş ile start alan uluslararası yat festivalinde final zamanı. Amerikan Hastanesi Etabı'nı geride bırakan yatlar, Opet Etabı'yla 30. yılın son rotasını yarışacak. Amerikan Hastanesi Etabı'nı 3 saat 51 dakika 19 saniyede tamamlayan TAKE IT EASIER birincilik ödülüne erişen taraf oldu. Son yarışın ardından katılımcılar, American Hospital The Bodrum Cup'a Bengü'nün canlı performansıyla veda edecek.
 
Düzenlendiği ilk günden itibaren bir yat yarışından çok daha fazlası olan uluslararası deniz festivali The Bodrum Cup, bu sene Amerikan Hastanesi'nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina'nın ana sponsorluğunda düzenlediği yarışları Opet Etabı'yla final yapıyor. Gümüşlük'ten yola çıkan yatlar, Bodrum'a kadar amansız bir mücadele içinde yarışıyor.
 
26 Ekim Cuma, saat 11.20'de başlayan ve Leros (Yunanistan) – Gümüşlük rotasından oluşan Amerikan Hastanesi Etabı'yla muhteşem bir görsel şölen sunan American Hospital The Bodrum Cup'ın etap kazananı, 3 saat 51 dakika 19 saniyede etabı bitiren TAKE IT EASIER oldu. Organizasyon, 27 Ekim Cumartesi, saat 12.00'de başlayan son yarışı Gümüşlük – Bodrum arasındaki Opet Etabı'yla katılımcılara ve yarışçılara unutulmaz anlar yaşatıyor.
 
Yarışın ardından ise katılımcıları ve yarışçıları American Hospital The Bodrum Cup Ödül Töreni ve Bodrum, İçmeler'deki Ağanlar Tersanesi'nde Bengü bekliyor olacak. Organizasyon, deneyimli şarkıcının muhteşem canlı performansıyla 30. yıla yakışan ve unutulmaz anlar yaşatan bir final yapacak.
 
American Hospital The Bodrum Cup
sosyal medya linkleri:  
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
 
https://goo.gl/BT9mgA
 
Tanıtım filmi: https://youtu.be/tbHuXUTj39g


İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93 / 0212 219 29 71
 
The Bodrum Cup hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum'da bir araya getiren uluslararası bir yelken yarışıdır. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek güneş ve rüzgâr turizmini tercih nedeni yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Organizasyon, 2017 yılında 150 yat, 1500 yelkenci ve 8000 izleyiciye ulaşmıştır. The Bodrum Cup bu yıl yarış ve etkinliklerle dolu 30. yılını kutlamaktadır. http://www.bodrumcup.com/
 

 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.