Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.12.2017

Bültene ait dosyalar

3 kişiden 1'i alışverişte Star Wars ürünlerini tercih ediyor
 
Serinin son filmi The Last Jedi'nin vizyona girmesiyle Star Wars rüzgarı yeniden esmeye başladı. Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor'un Poltio ile düzenlediği ankete göre, Türkiye'de her üç kişiden biri alışverişlerinde Star Wars ürünlerini tercih ettiğini söylerken, Star Wars hayranlarının bu ürünleri en çok internetten satın aldığı ortaya çıktı. GittiGidiyor üzerinden en çok satılan Star Wars ürünleri ise film karakterlerinin figürleri ve oyuncaklar.
 
Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, Star Wars hayranlarına yönelik bir anket düzenledi. İnternet üzerinden yanıtlanan ve toplam 3000 oy kullanılan anket, Türkiye'de Star Wars sevgisinin alışverişe de yansıdığını gözler önüne serdi. Ankete göre, Türkiye'de her üç kişiden biri alışverişte Star Wars karakterlerinin veya sloganlarının yer aldığı ürünleri tercih ettiğini belirtti.
 
Star Wars hayranları en çok internetten alışveriş yapıyor
 “Star Wars ürünlerini hangi platformdan alıyorsunuz?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 45'i “İnternet” cevabını verdi. Bu sonucu yüzde 30 ile “market” ve yüzde 25 ile “hobi mağazaları” izledi.
 
Star Wars hayranların favorisi mavi ışın kılıcı
Star Wars hayranları için ışın kılıcı çok önemli bir yer tutuyor. Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 67'si “Hangi renk ışın kılıcınız olsun isterdiniz?” sorusuna “Mavi” yanıtını verirken yüzde 33'ü ise “Kırmızı” tarafı seçti. Film serisinde mavi ışın kılıcı aydınlık tarafı, kırmızı ışın kılıcı ise karanlık tarafı temsil ediyor.
 
En çok Güç Uyanıyor filmi sevildi
Katılımcılara seride en çok hangi filmi sevdikleri de soruldu. Anket sonuçlarına göre en çok beğenilen film yüzde 25 ile “Bölüm VII - Güç Uyanıyor” oldu. Onu yüzde 18 ile “Bölüm I – Gizli Tehlike”, yüzde 15 ile “Bölüm III – Sith'in İntikamı”, yüzde 12 ile “Bölüm II – Klonların Saldırısı”, yüzde 11 ile “Bölüm VI – Jedi'nin Dönüşü”, yüzde 10 ile “Bölüm V – İmparator” ve yüzde yine yüzde 10 ile “Bölüm IV – Yeni Bir Umut” takip etti.
 
Yüzlerce seçenek GittiGidiyor'da
Star Wars serisinin son filmi The Last Jedi'nin vizyona girişiyle GittiGidiyor'da özel bir kampanya başladı. Elektronik moda, dekorasyon, oyuncak, spor kategorilerinde yüzlerce ürünü Star Wars sevenler için bir araya getiren GittiGidiyor'un oluşturduğu bu özel alışveriş sayfası aralık ayının sonuna kadar aktif olacak. GittiGidiyor'un satış verilerine göre Star Wars hayranları en çok filmdeki karakterlere ait figürleri satın alıyor. Figür oyuncakları nevresim takımı ve konsol oyunları takip ediyor.
 
Kampanyaya ulaşmak için: https://www.gittigidiyor.com/kampanya/star-wars-101319#
 

 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %64'ünü mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya