Haberler / b-fit Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.09.2018

Bültene ait dosyalar

230 b-fit'li kadın girişimci Türkiye'nin spor kültürünü değiştiriyor

50 Şehirde 222 merkeziyle Türkiye'nin en büyük spor zinciri markası b-fit, bugüne kadar 250'den fazla kadına girişimci olma imkanı sağlayarak 500'den fazla kadına istihdam yaratıyor. b-fit'li kadın girişimciler her yıl olduğu gibi bu yıl da Franchise Kongresi'nde bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı ve spordan girişim dünyasına pek çok uzman ismin konuşmacı olduğu seminerlere katıldı.

Türkiye'nin spor kültürünü dönüştürme hedefiyle kurulan Kadınların Yaşam ve Spor Merkezi b-fit; Şırnak'tan Trabzon'a, Adana'dan Konya'ya Türkiye'nin dört bir yanındaki 222 merkeziyle kadın girişimciliğini destekliyor.
 “Spor ve kaliteli yaşamın merkezi olmanın yanı sıra b-fit, kadının gücünün daha iyi bir dünya yaratmak için özgürce kullanılabildiği bir platform olarak konumlanıyor.” diyen b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya, “Kadın girişimciliğini desteklemeyi ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik hayattaki gücünü artırmayı en temel değerimiz olarak benimsiyoruz. Bugüne kadar 250'den fazla kadına girişimci olma imkanı sağlayarak 500'den fazla kadına da istihdam yarattık. Kadın girişimcilere verilen franchiselarla büyümeye devam edeceğiz” dedi. 

Tüm kadınlar b-fit işletmecisi olabilir
b-fit; kadınların ekonomik ve sosyal hayattaki gücünü artırmayı hedefleyerek sadece kadın girişimcilere franchising veriyor. Erkekler ise sadece yüzde 49 ortak olabiliyor ancak işletmenin yönetiminin tamamen kadın ortak tarafından yapılması gerekiyor. b-fit, girişimci olmak isteyen kadınlara her aşamada destek sunuyor. Merkez sahiplerinin spor eğitimi veya tecrübesi olması gerekmiyor.

b-fit merkezi açma maliyeti Türkiye'nin farklı bölgelerinin farklı sosyo-ekonomik yapıları düşünülerek belirleniyor. Franchising bedelleri; hane gelirlerine göre belirlenen sıralamayla, 1. bölge için 72.000 TL + KDV, 2. bölge için 62.000 TL + KDV, 3. bölge için, 52.000 TL + KDV olarak franchise talebinde bulunanlardan temin ediliyor. Açılış malzeme paketi ise 8.994 TL'dir. Franchise bedeline; 18 istasyondan oluşan özel b-fit makine ve ekipmanları, cafe, soyunma odası, karşılama alanı mobilyaları, b-fit üye takibi bilgisayar programı, insan kaynakları desteği, siz ve antrenörleriniz için 5 günlük uygulamalı eğitim, 2 günlük faaliyetine devam eden bir merkezde oryantasyon, 2 gün genel merkez ofis oryantasyonu, 4 günlük merkez açılış desteği, reklam ve tanıtım desteği, merkezi açmak ve işletmek için ihtiyaç olabilecek her türlü bilgiyi içeren franchise el kitabı dahil. Ayrıca, yer bulma, merkez tabela, cephe giydirme ve iç dekorasyon gibi açılış sürecinin tüm evrelerinde de b-fit girişimciyle birlikte çalışıyor.

12. Franchise Kongresi'nde kadınlardan “Biriz Birlikteyiz” mesajı
Kadınların Yaşam ve Spor Merkezi b-fit, bu yıl 12.'sini düzenlediği Franchise Kongresi'ni 7-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Maltepe Cevahir Asia Otel'de gerçekleştirdi. Bu sene “Dişi Çarklar” temasıyla düzenlenen kongreye Türkiye'nin dört bir yanından toplam 230 b-fit'li kadın girişimci katıldı.

“Biriz Birlikteyiz” sloganıyla düzenlenen kongrede kadın girişimciler, üç gün boyunca hem uzman konuşmacıların eşliğindeki panellere hem de birbirleriyle deneyim paylaşımı yaptıkları eğlenceli atölyelere katılma fırsatı yakaladı. Renkli programın sonunda tüm yıl boyunca önemli başarılara imza atan b-fit'li kadınlar, farklı kategorilerde ödüllendirildi.
Bu yılki Franchise Kongresi Gala Gecesi'nin konseptini Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'nın “Bir Işık da Sen Yak” projesine ayıran b-fit tüm Türkiye genelinde devlet üniversitelerinde okuyan kız öğrencilerin üniversite bursları için 220 kadın girişimci adına bağış yaptı.

Bedriye Hülya, 12 yıldır düzenledikleri kongrelerin hem girişimcilere birbirlerinin tecrübelerinden yararlanabileceği bir paylaşım ortamı yaratma hem de onları hayatı ve işlerini sorgulamaya, anlamaya sevk edecek ilham verici isimlerle buluşturma amacını taşıdığını belirtiyor.
Nefes teknikleri ve kahkaha yogasından iş dünyası tüyolarına
Renkli programın ilk gününde Ebru Şinik, nefes teknikleriyle detox uygulamanın yöntemini paylaşırken, Eser Mutlu kahkaha yogasının faydalarını anlattı. Moderatörlüğünü Gazeteci Özlem Gürses'in yaptığı “Girişimcilikte Pozitif Ayrımcılık” başlıklı panele ise Cumhuriyet Gazetesi Köşe Yazarı Özlem Yüzak, Fortune Dergisi Yazı İşleri Müdürü Şule Laleli ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Karahasan konuşmacı olarak katıldı.

Kongrenin ikinci gününde, Aslı Şarman “Yeni Düzende Müşteri Sadakati''; Dr Fevzi Özgönül “Beden Aklıyla Zayıfla''; Cem Mumcu ise “Mesele ‘Sen'le ‘Sen' Arasında: Konfor bozan deneyimlere yolculuk'' başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdiler. Panellerin ardından gala yemeğine katılan kadınlar, sevilen sanatçı Kerem Cem'in şarkılarıyla müzik dolu bir akşam yaşadı.
12. b-fit Franchise Kongresi'nin kapanış günü ise; İzmir Urla franchise sahibi Dilek Arca, Kocaeli Gölcük franchise sahibi Çağla Abanoz, İstanbul Gaziosmanpaşa franchise sahibi Gamza Tayyar ve İstanbul Çekmeköy franchise sahibi Derya Ağırlar'ın konuşmacı olduğu “Başarı Rastlantı Değildir” panelindeki deneyim paylaşımı ile başladı.  Panelin ardından kadınlar, Işıl Işık'ın yönetiminde “Yazma Cesareti'' atölyesine katıldı ve Cemil Özdemir'in bilgilendirici sunumuyla pilatesle ilgili doğru bilinen yanlışları öğrendi.

İlgili Kişi:
Marjinal Porter Novelli
Esra Şavkın / 0212 219 29 71 – 0537 858 85 49 - esras@marjinal.com.tr

b-fit Hakkında
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş Türkiye'nin ilk sosyal girişimi ve 50 ilde bulunan 222 merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar. https://b-fit.com.tr/tr
 

 


  Share  Paylaş
b-fit
Hakkında
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk sosyal girişimi ve 50 ilde bulunan 222 merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar. https://b-fit.com.tr/tr