Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.03.2018

Bültene ait dosyalar

2017'nin yıldız teknoloji ürünleri halkın oylarıyla seçildi
 
Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor'un bir ay önce sosyal anket platformu Poltio üzerinden başlattığı ve yaklaşık 208 bin oyun kullanıldığı “Teknolojinin Yıldızları” oylamasının sonuçları açıklandı. 2017'nin yıldız ürünleri 14 kategoride halkın oylarıyla belirlendi. Oyların yüzde 49'unu alan iPhone X, “Yılın Ürünü” seçilirken, Netflix de “Yılın Dijital Yayın Platformu” kategorisinde oyların yüzde 42'sini alarak lider oldu.
 
Kayıtlı kullanıcı sayısı 20 milyonu aşan ve aylık ortalama ziyaret sayısı 85* milyonu bulan Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, Poltio işbirliğiyle hayata geçirdiği “Teknolojinin Yıldızları-2017” oylamasının sonuçlarını açıkladı. 2017'nin yıldız teknoloji ürünleri, GittiGidiyor Blog Teknoloji Editörü Erdal Kaplanseren liderliğinde oluşturulan jüri tarafından hazırlanan sorular ışığında halkın oylarıyla belirlendi.
 
Bir ay süren ve 23 Şubat'ta sona eren oylamada 207 bin 904 oy kullanıldı ve 14 kategoride 2017 yılına damgasını vuran teknolojik ürünler seçildi. Kazananlar, GittiGidiyor'un sosyal medya hesapları üzerinden 28 Şubat'ta canlı yayında açıklandı.[1] GittiGidiyor'un ilkini geçen yıl düzenlediği gelenekselleşen “Teknolojinin Yıldızları”  oylaması, yılın dizüstü bilgisayarı, tableti, cep telefonu, hem akıllı hem ekonomik cep telefonu, yenilikçi cep telefonu, televizyonu, giyilebilir teknoloji ürünü, kulaklığı, dijital yayın platformu, PC oyunu, konsol oyunu, teknoloji markası ve yılın ürünü olmak üzere toplamda 14 farklı kategoride gerçekleştirildi.
 
2017 yılının katılımcılardan en çok oy alan ürünleri ise şu şekilde:
 
Kategori Aldığı Oy Oranı Kazanan
Yılın dizüstü bilgisayarı %53 Apple MacBook 2017 (12 inç)
Yılın tableti %61 Apple iPad Pro 10.5
Yılın cep telefonu %44 Apple iPhone 8
Yılın hem akıllı hem ekonomik cep telefonu %58 Samsung J7 Prime
Yılın yenilikçi cep telefonu %47 Apple iPhone X
Yılın televizyonu %38 Samsung SUHD Kavisli TV
Yılın giyilebilir teknoloji ürünü %76 Apple Watch Serie 3
Yılın kulaklığı %46 Sony WH-1000XM2
Yılın dijital yayın platformu %42 Netflix
Yılın teknoloji markası %52 Apple
Yılın PC oyunu %37 Call of Duty: WW2
Yılın konsol oyunu %33 PES 2018
Yılın ürünü %49 Apple iPhone X
Yılın oyun bilgisayarı                 %38 Dell Inspiron 7000 Gaming
 
Sonuçların yer aldığı sayfa için: https://www.gittigidiyor.com/teknolojinin-yildizlari 
*Kaynak: SimilarWeb.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 17 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 85 milyon ziyaret, 20 milyonu aşkın kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 6.5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin 70'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
 
[1] GittiGidiyor ve Poltio verileri


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya