Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.03.2018

Bültene ait dosyalar

 “Perakendenin Yıldızları” Forum Trabzon'da parlıyor
 
Doğu Karadeniz'in buluşma noktası Forum Trabzon, yıldızını perakende sektöründe parlatmak isteyen gençler için kolları sıvadı. Trabzon Ortahisar Şehit Ünal Bıçakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü'yle ortaklaşa hazırlanan Perakendenin Yıldızları projesi kapsamında, Pazarlama ve Perakende bölümü öğrencilerine sektör profesyonelleriyle dirsek dirseğe çalışma imkanı sunuluyor. 10. yılında çok özel bir projeye imza atmak ve sektörüne yepyeni genç yetenekler ve yöneticiler kazandırmak üzere yola çıkan Forum Trabzon, Perakendenin Yıldızları projesiyle öğrencilere pek çok yeni imkan ve deneyimin kapılarını açıyor.
 
Doğu Karadeniz'in alışveriş ve eğlence merkezi Forum Trabzon, 10. yılını kutlarken, sektörünün geleceğinde imzası olacak genç yeteneklerin de yoluna ışık tutacak özel bir proje başlatıyor. Özel sektörü mesleki eğitimle buluşturan Perakendenin Yıldızları projesi kapsamında, Forum Trabzon ve Trabzon Ortahisar Şehit Ünal Bıçakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapsamlı bir işbirliğine imza attı.

Kariyerlerini perakende sektörü üzerine kuracak olan Pazarlama ve Perakende bölümü öğrencilerine yönelik bir dizi olanak sunan proje, sektör ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli mesleki yeterlilikleri de kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlıyor.

Perakendenin Yıldızları projesi kapsamında gençlere sektör içindeki firmaları yerinde ziyaret olanağı ve firma yöneticileri ve temsilcilerinin deneyimlerinden faydalanma fırsatları sunuluyor.

Perakendenin Yıldızları Sahaya İndi
Perakendenin Yıldızları projesi kapsamında ilk olarak Forum Trabzon'da bulunan ulusal ve uluslararası markaların mağaza yöneticilerinin, ulusal marka bayiliği olan yatırımcıların ve Forum Trabzon yönetim ekibinin katılımıyla okul ziyareti ve bir bilgilendirme konferansı gerçekleştirildi. 23 Şubat 2018 tarihinde öğrencilere yönelik gerçekleştirilen özel konferansta marka temsilcileri hem markalarını ve hem de sektörün bilinmeyenlerini anlatarak gençlerin sorularını yanıtladı.

Ardından 12 Mart 2018 günü Forum Trabzon'u ziyaret eden gençler alışveriş merkezi yönetim birimlerinden açılış süreçlerine dek pek çok ayrıntıyı sahada öğrenme şansı yakaladı. Projeye katılan markaların mağazalarını ziyaret eden öğrenciler, mağazaların güne başlangıç hazırlıklarını izledi ve konuya ilişkin sorularını işin sahiplerine yöneltti.

21 Mart 2018 günü yeniden Forum Trabzon'da buluşan öğrenciler, çeşitli markaların mağaza açılış hazırlıklarına katılarak gerçek satış deneyimi de yaşama imkanı buldu.

12, 18 ve 25 Nisan 2018 tarihlerinde tekrar edilecek Forum Trabzon ziyaretleriyle öğrenciler farklı konularda saha deneyimi kazanmaya devam edecek.

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

http://www.forumtrabzon.com/
https://www.facebook.com/ForumTrabzonAVM
https://twitter.com/ForumTrabzonAvm
https://www.youtube.com/user/ForumAVMTurkey

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.