Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.10.2018

Bültene ait dosyalar

“İş'te Şans”, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların şansı olacak
 
Seda Erzen tarafından kaleme alınan ve iş dünyasından, düşlerini hayata geçirebilmiş 8 başarılı iş insanı ve 4 arkadaşının ilham verici öykülerini konu alan “İş'te Şans” isimli kitabın satışından yazarın elde edeceği gelir, TED'in , başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla kurduğu burs fonuna aktarılacak.
 
Seda Erzen tarafından kaleme alınan “İş'te Şans” birçok kişinin tanıdığı, düşlerini hayata geçirmiş sekiz çok değerli iş insanının ve dört arkadaşının ilk iş tecrübelerinden faydalanarak yazılmış bir başucu kitabı olmaya aday. Yazar Seda Erzen, Abaküs Yayınları'ndan çıkan kitabını şu sözlerle anlatıyor: “Dört yakın arkadaşım ve Sekiz çok değerli iş insanının iş hayatındaki farklı yolculuklarını anlattığım bu kitapta, okuyucuların pratik çalışma ile kendi değerlerini bulmasına, özgeçmişlerini etkili hale getirmesine yardımcı olmayı hedefliyorum. İş hayatında yer alan herkesin ihtiyaç duyabileceği iş kanunu hakkında ufak bilgileri de sunduğum bu kitapta yer verdiğim yaşanmış hikâyelerle, okuyucunun “şans” dediğimiz kelimenin anlamını da bulmasını arzu ediyorum. Ayrıca bu kitabı satın alarak gelir düzeyi düşük çocukların eğitimi için Türk Eğitim Derneği'ne katkı sağlayacaksınız. Hayatında şansı yakalamak isteyen miniklerin düşlerine ortak olduğunuz için teşekkürler.”
 
Kitapta röportajla yer alan ünlü isimler ise şöyle: Bedriye Hülya, Cemalettin Sarar, Cemal Karabel, Ertan Çakır, Ümit Boyner, Mustafa Ünal, Dr. Soner Canko, Dr. Zehra Güngör.
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli   
0530 940 34 89 
cumhurk@marjinal.com.tr
 
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.