Haberler / ALİKEV Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.11.2017

Bültene ait dosyalar

Emel Anne ve ALİKEV gönüllülerinden Maçka Parkı'nda maraton öncesi son antrenman
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) bu yıl da 39'uncu Vodafone İstanbul Maratonu'na Ali İsmail'in düşlerini gerçekleştirmek ve burs sağladığı öğrenci sayısını artırmak için katılıyor. 12 Kasım Pazar günü gerçekleşecek büyük maraton öncesi Maçka Parkı'nda buluşan Emel Anne ve ALİKEV gönüllüleri, son antrenmanı birlikte yaptı.

 
Toplumsal barış ve eşitliğin var olduğu, insan-doğa ilişkileri de dâhil olmak üzere her türlü eşitsiz ilişkiden arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımıyla kurarak Ali İsmail'in düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan ve 3 yıldır faaliyetlerini sürdüren ALİKEV, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenimine katkı sunduğu bursiyer sayısını artırmak için 39'uncu Vodafone İstanbul Maratonu'na dâhil oldu. Emel Anne ve ALİKEV gönüllüleri, 12 Kasım Pazar günü düzenlenecek heyecan dolu maratonun bir gün öncesinde son antrenmanı yapmak için bir araya geldi. Maçka Parkı'nda saat 10.00'da başlayan etkinliğe müzisyen ve oyuncu Melike Demirağ'ın yanı sıra, İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve tiyatro oyuncusu Hülya Karakaş da katıldı.
 
“Ben Ali İsmail'in adımlarıyla koşuyorum”
Antrenman öncesi konuşan Emel Anne; “Gücüm yettiğince maratonlara katılacağım. Ben koşarken Ali İsmail'in adımlarıyla koşuyorum” dedi. Emel Anne'nin konuşmasının öncesinde başlayan antrenman 30 dakika sürdü.

 
Emel Anne'nin kampanyasına destek olmak için;
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18688

 
İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 / 0534 764 86 42
mervea@marjinal.com.tr
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.org www.alikev.org

 


  Share  Paylaş
ALİKEV
Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördü ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurdu.